1. ročník turistického pochodu Barokní krajinou Valče

Srdečně zveme na 1. ročník turistického pochodu Barokní krajinou Valče, který proběhne již tuto sobotu 2. 10. 2021.
Nepropásněte vznik nové valečské tradice a užijte si podzimní atmosféru magického barokního městečka na úpatí Doupovských hor, kam nevede jediná turistická trasa.
Start bude ve správní budově u zámku, vyrazit můžete kdykoliv do 11:00 hod. Na startu dostanete mapu a drobné občerstvení. Připraveny jsou pro Vás 3 trasy: 6 km s úkoly pro děti (tužku s sebou), 15 km a 50 km.
Na trasách 6 km a 15 km narazíte na stanoviště s rozdělaným ohněm, kde si zdarma opečete doupovské špekáčky. V cíli na Vás čeká diplom a pro nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka speciální odměna.
Pochod můžete spojit s návštěvou nových multimediálních expozic na zámku Valeč (otevřeno až do 23 hod.) a v podvečer můžete navštívit pivní slavnosti na náměstí.
Máte-li zájem o ubytování, ozvěte se nám.
Moc se na Vás těšíme!!!

Odkaz na facebookovou událost:
https://facebook.com/events/s/pochod-barokni-krajinou-valce/1500702943610710/

Pochod si pro Vás připravil nově založený odbor KČT Barokní Valeč, který byl založen teprve loni jakožto první nový odbor KČT v Karlovarském kraji od roku 1991. Hlavními partnery pochodu jsou: Obec Valeč, Státní zámek Valeč (Národní památkový ústav), Valečská pálenice, Pivovar Valeč a Doupovské uzeniny – Pelant.

A co Vás na trasách čeká?
6 km – mimo jiné navštívíte nejdůležitější zimoviště netopýrů v Doupovských horách, pokocháte se vyhlídkou na Valeč a kostel Nejsvětější trojice a budete moci prozkoumat bývalou barokní poustevnu. V posledním úseku trasy pak na vás čeká oheň a špekáčky. Po cestě si pro malé turisty místní ZŠ a MŠ připravila úkoly.
15 km – samozřejmě ani vás nemine krásná vyhlídka na Valeč, dále např. navštívíte místo pravěkého hradiště, památné duby, zříceninu tvrze, nějakou tu přírodní památku a projdete místy, kde stávaly 2 středověké vesnice. I na vás bude v posledním úseku trasy čekat oheň a špekáčky.
50 km – jelikož je tato trasa pro zkušené turisty, bude zcela bez značení, nicméně vybavíme Vás tištěnou mapou a mapu si budete moci stáhnout rovněž ve formátu gpx. Výčet krás, co cestou uvidíte, by byl příliš dlouhý, tak vás jen navnadíme, že se z Valče podíváte až k malebné řece Střele. Co se týká proviantu, cestou narazíte na obchod i otevřenou restauraci.

S pozdravem a přáním pěkného dne
Markéta Petrová
Klub českých turistů, odbor Barokní Valeč
Pochodu ve Valči se alespoň symbolicky budou odpoledne moci zúčastnit i účastníci 13. ročníku výletu Stezky Doupovských hor. Ukončení akce a individuální odjezdy z Velichova odhaduji tak na 14:30 hodin.L. Zoubek