12. 6. 2021: Do Bečova za minerálními prameny již po 45.

Na sobotu 12. června připravil odbor KČT Slavoj Bečov již 45. ročník turistického pochodu „Z Bečova za minerálními prameny“ se startem na hřišti TJ Slavoj Bečov (dlouhé trasy už od 6:00 hodin, ty kratší až do 10:00). Tento pochod patří po celá desetiletí v rámci našeho kraje k nejoblíbenějším jak díky krásné krajině, tak i dobré organizaci. 

Mimo tradiční program turistického pochodu a soutěžních aktivit pro rodiče s dětmi na trase 5 km bude letošní 45. ročník také událostí, která připomene vznik založení Klubu českých turistů 11. června 1888. Historii a předky klubu je potřeba připomínat, jako zdroj inspirace a abychom měli proč hledět do budoucnosti.

Novinkou posledních týdnů je připojení oblasti KČT Karlovarský kraj k iniciativě Zálohujme.cz. A právě pochod Z Bečova za minerálními prameny bude prvním, kde dáme prostor prezentaci Zálohujme.cz. Mezi účastníky přijdou tzv. Lovci PETek prezentovat myšlenky iniciativy, účastníci si budou moci na trasu vzít pytle na nápojové obaly, které najdou po cestě a připojit se tak ke stovkám dalších, kterým není jedno, kolik takových obalů skončí za rok v přírodě a jestli se to prostřednictvím změn zákonů změní k lepšímu. Téma je nám turistům blízké – máme ochranu přírody ve stanovách spolku a sami jsme rádi, když je kolem značených turistických tras pořádek.

A do třetice – cíl turistického pochodu bude v Bečovské botanické zahradě, kterou obětaví dobrovolníci zachraňují před již druhým zánikem. Tentokrát ne z důvodu vyvlastnění a socialistického hospodaření, ale kvůli absenci jakékoli podpory státu po vyhlášení protiepidemických opatření. Botanická zahrada se tak ne vlastní vinou dostala hluboko do červených čísel a my doufáme, že účastníci pochodu ocení možnost vstupu zdarma v tento den a pomohou alespoň zakoupením občerstvení a suvenýrů, případně prostřednictvím daru adoptují některé stromy či záhony.