130 let KČT a 100 let samostatné republiky – největší turistická značka i pochod spolků pro republiku

Největší turistická značka zapsána do České knihy rekordů
V sobotu 27. 10. 2018 v rámci oslav 100 let od založení ČSR byl úspěšně zrealizován pokus KČT, zapsat největší turistickou značku do České knihy rekordů, kterou vede agentura Dobrý den z Pelhřimova. Jejich zástupce v sobotním dopoledni značku přeměřil a oznámil přihlížející veřejnosti naměřený výsledek (červená turistická značka má rozměry 5 x 5 metrů). Následně oznámil, že podle údajů agentury Dobrý den se jedná o doposud největší turistickou značku, která bude zapsána do knihy rekordů. Značka pak byla členy KČT vynesena na rozhlednu Petřín, kde na ni čekal další úkol. Za asistence nejlepší české slacklinerky Ančee Kuchařové, která ke značce slanila z nejvyšších pater rozhledny, byla vlajka rozvinuta a upevněna na konstrukci. Následně byla na rozhlednu protisměrně umístěna ještě jedna obří značka, kterou mohli návštěvníci Prahy, po celou sobotu, sledovat např. od Národního divadla, či Karlova mostu.
KČT

PS: Pokud chcete vidět celou akci z pohledu slaňující Ančee Kuchařové podívejte se na odkaz, kteý zveřejnila na youtube. Ančee ještě jednou díky.
https://www.youtube.com/watch?v=PAG1ngOvqEU

V rámci oslav 100 výročí založení ČSR byla v neděli 28. 10.2018 vyvěšena největší turistická značka také na náměstí Republiky. Pokřtil ji horolezec Radek Jaroš.
Po sobotním happeningu na Petříně, kdy členové Klubu českých turistů vyvěsili největší turistickou značku přímo na zdejší rozhledně, připravili obdobný zážitek ve svém programu oslav 100 let od vzniku republiky i v neděli.
V 11 hodin, za asistence agentury Dobrý den, byla přeměřena a posléze vyvěšena největší turistická značka na náměstí Republiky. Slavnostního křtu se ujal známý horolezec Radek Jaroš. “Turistické značení v příštím roce oslaví 130 let od svého vzniku. Tehdy byla značkaři vyznačena první trasa kolem Svatojanských proudů na Slapy a také trasa na Karlštejn. Tímto aktem bychom chtěli i na toto výročí upozornit,” řekl šéf Klubu českých turistů Vratislav Chvátal.

PR manager KČT
Roman Hrůza
https://www.facebook.com/kct.cz