CHEB: ADVENTNÍ TRH V MUZEU

Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu.

V Muzeu Cheb od srpna 2019 probíhají rekonstrukční práce, přesto však muzejní pracovníci nechtějí návštěvníky ochudit o oblíbenou akci, kterou je již přes dvacet let Adventní trh v muzeu. Bude se sice konat, stejně jako tomu bylo před velikonočními svátky, pouze v části expozice, návštěvníci si přesto přijdou na své.

Čekat na ně bude řada zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu a rukodělné výrobě. Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci jako každoročně ochutnají něco z tradičních vánočních jídel.

Pracovníci muzea se už teď těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Těm všem patří srdečné pozvání do muzea na sobotu 30. listopadu 2019 od 10.00 do 17.00.

Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb

ZDROJ: https://www.cheb.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=5091&id=977280