Den za obnovu lesa 2020 v Karlovarském kraji

Zveme vás na sobotu 17. 10. 2020
Unikátní celorepubliková akce v historickou chvíli: 
Den za obnovu lesa – Den, který nás znovu spojí

Přijďte i s dětmi a vnoučaty v sobotu 17. října 2020 pomoci našim lesům! Zasazením, byť jediné symbolické sazeničky, ukážete, že vám není obnova krajiny po největší katastrofě, která kdy naše lesy potkala, lhostejná. 
Můžete si vyzkoušet také další lesnické práce – sbíjení oplocenek chránící nové porosty před zvěří, vyvěšování speciálních budek pro noční dravce, kteří reguluji počty přemnožených hrabošů, prohlédnete si lesnickou techniku, pomocí které lesníci bojují s kalamitou….. anebo jen tak posedíte s blízkými u ohně a opečete pár buřtů.
Lokalita se nachází uvnitř lesů na hranici s Bavorskem, cca 700 m od obce Nový Žďár, 3 km od Aše, 12 km od Františkových Lázní a 20 km od Chebu.

Přesvědčte se na vlastní oči, jaké lesy sázíme místo uhynulých porostů! 
V loňském roce jsme vás pozvali na první ročník Dne za obnovu lesa. Akce měla u veřejnosti ohromný ohlas. Na 14 místech po celé republice přišlo za námi do lesa neuvěřitelných 32 000 lidí! V Olšových Vratech 2100 lidí vysázelo 6 600 sazenic.
Vaše práce měla smysl! Nelhali jsme, když jsme slíbili, že pro ochranu sazenic uděláme vše, co je v našich silách. Vaše pomoc bude mít smysl i letos!

Zdroj, kontakty a podrobné informace najdete na: https://www.sazimelesynovegenerace.cz/den-za-obnovu-lesa/