Festival amatérských turistických filmů a fotografií bude letos ve Vizovicích

16. – 18. října proběhne ve Vizovicích festival amatérských turistických filmů a fotografií, který bude tematicky zaměřený na krásy Rumunska. Festival má vedle představení filmů a fotografií ještě další poslání, kterým je pozvánka na Eurorando 2021, které se bude konat právě v Rumunsku, konkrétně v rumunském městě Sibiu.

Program festivalu bude rozvržen na dva dny. V sobotním dopoledni si každý může zvolit program dle vlastního uvážení a to ze tří nabídek. Turistika po stezce pro vozíčkáře (5 km nebo 7 km), prohlídku muzea slivovice v areálu R. Jelínek, nebo prohlídku úspěšného pavilonu z EXPO 2015 v areálu firmy KOMA.

Od 14 hod. proběhne hlavní program v kině Domu kultury. Odpolední program bude zahájen kulturní vložkou – turistickou písní a promítání amatérských filmů natočených při pěti výpravách KČT Vizovice do Rumunska pod názvem „ Odkud přišli Valaši“.

K filmům bude i beseda na téma, které může zajímat nejenom zájemce o Eurorando, ale všechny zájemce o krásy Rumunska. Na večer je naplánován potlach s country kapelou prověřenou z předchozích festivalů. Součástí večera bude i pokus o turistickou poezii a turistickou píseň. Beseda bude obohacena malou soutěží o znalostech Valašska a Rumunska.

Nedělní program bude od 8. hod. zahájen túrou po naučné stezce „Vizovické prameny“. Další zájemci mohou od 10:00 do 16:00 hod. absolvovat prohlídku zámku ve Vizovicích.

Zdroj: https://kct.cz/clanky/festival-amaterskych-turistickych-filmu-a-fotografii-ve-vizovicich