Konal se 7. ročník Regionální konference cestovního ruchu 2018

Dnes se v Karlových Varech konal již. 7. ročník Regionální konference cestovního ruchu. Dostali jsme možnost prezentovat záměr realizace projektu Hřebenové trasy Krušných hor, kterému po pěti letech od prvního zaměření a nedotažené realizace nastávají lepší časy. Ani o další zajímavá témata nebyla nouze. Z mého pohledu turisty jsem byl nadšen prezentací Ing. Petra Mikšíčka, kerý nám odprezentoval projekt Great Walks, toulání Krušnými horami s batohem na zádech a spaním venku. Říkám si teď, že člověk stráví pod stanem a pod širákem víc nocí v horách mimo republiku, ale na ty naše hory už se nedostává času….. No, podívejte se sami…………… http://greatwalks.cz/
V programu konference byl dále prostor pro Aktivity destinační agentury Živý kraj v roce 2018 a plán na rok 2019, Prezentace aktivit oddělení cestovního ruchu a lázeňství KÚ KK, prezentaci novinek pro zimní sezonu 2018/19 ve Skiareálu Klínovec, Projekty UNESCO v Karlovarském kraji, ale i připravovanou Zimní olympiádu dětí a mládeže 2020 či nabídku výletních cílů na Ašsku.
A nesmím zapomenout, že při této příležitosti obdrželi Ing. Milan Zukal, Ing. Arch. Vojtěch Franta a Ing. Petr Židlický pamětní medali ke 130. výročí založení Klubu českých turistů – za dlouhodobou podporu a spolupráci činnosti KČT, oblast Karlovarský kraj a významnou pomoc při zajištění podmínek pro konání XVI. Letního turistického srazu Sokolov 2018.
Jednotlivé prezentace si brzo budete moci prohlédnout na stránkách http://konference.zivykraj.cz/
Ladislav Zoubek


Z předání pamětních medailí 130 let KČT (foto Ing. Jiří Černý)

Odkaz na reportáž Regionální televize TV Západ poskyt reporér Petr Troníček: https://youtu.be/nIEsxaRMQ-M