Retromuzeum v Chebu připravuje výstavu o kutilství v Chebu a okolí

Vytváříte nejrůznější předměty pro sebe, své příbuzné a známé? Postavili jste si dům, vyrobili knihovnu, nebo sušák na prádlo, krmítko pro ptáky, výzdobu na zahradu, dekorace do oken, pletete svetry, šijete boty, …? Nebo pro Vás někdo z příbuzných a známých něco takového vyrobil? Chtěli byste se pochlubit? Byli byste ochotni podělit se o svou zkušenost? Vyfotili nebo zapůjčili byste nám nějaký svůj výtvor?

Máte nebo měli jste v rodině nebo mezi známými šikovného kutila? Neváhejte nám zapůjčit nebo alespoň vyfotografovat i jejich výtvory!

V rámci sociologického výzkumu připravujeme pro Retromuzeum v Chebu výstavu o kutilství v Chebu a okolí, která se bude konat na podzim 2019. Sháníme lidi, kteří by s námi o svém kutění mohli promluvit nebo byli ochotni pro výstavu zapůjčit své výrobky.

Zajímají nás předměty a příběhy od 50. let 20. století do současnosti.

Nechte svůj kontakt v Turistickém infocentru Cheb a my se Vám ozveme. Nebo nám můžete přímo napsat na petr.gibas@soc.cas.cz či zavolat na 776 362 263.

Na infocentru pro nás můžete nechat i předměty, které byste nám rádi zapůjčili – s kontaktem i anonymně.

Pro více informací navštivte naše webové stránky http://kutilstvi.soc.cas.cz, pište na petr.gibas@soc.cas.cz, nebo volejte 776 362 263

Petr Gibas 
Socioekonomie bydlení
Sociologický ústav AV ČR. v.v.i.
Jilská 1
110 00 Praha 1
mail petr.gibas@soc.cas.cz
tel +420 210 310 241
web zahradky.soc.cas.cz