Sokolov – Zarostlý park pod sokolovskou rozhlednou Hard se dočká úprav. Drtivou většinu prací budou tvořit úpravy zeleně.

A jelikož jde o severní svah, mohou se těšit i milovníci zimních radovánek. Práce zaplatí město ze svého a vyjdou na 2,7 milionu korun.
„V první etapě se regenerovala část parku od nemocnice směrem k hrobce. Proběhlo to pěkně, území se tam velmi výrazně zvelebilo. Nyní nás čeká druhá etapa, konkrétně od rozhledny pod hřbitov až směrem ke křižovatce ulic K.H.Borovského a Heyrovského. Částka není nějak enormní, proto jsme se rozhodli, že o dotaci žádat nebudeme,“ řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.
Místní se ptají, zda bude kromě úprav zeleně v místě i sáňkařská dráha jako kdysi. „Jde totiž o severní svah, který je přímo ve městě, jsou zde stromy a dlouho se zde drží sníh. Jako děti jsme zde často sáňkovali,“ zavzpomínala na své dětské radovánky Renata Oulehlová. Mezi rozhlednou a budovou policie by děti sáňkovat mohly. Musela by se ovšem zakopat do země roura, která v těchto místech vede. „Budeme hledat řešení, jak celou věc vyřešit,“ dodal Jakobec.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/pod-rozhlednou-se-vykaci-stromy-20190510.html