ZÁPADOČESKÉ DIVADLO V CHEBU: POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU “Divadlo jednoho herce”

Západočeské divadlo v Chebu vás srdečně zve na slavnostní zahájení XX.ročníku festival Divadlo jednoho herce, letos s velkou mezinárodní účastní. 

Přijměte pozvání na představení mladé německé herečky Annemie Twardawa – ARMY OF LOVEFUCKERS, a to ve čtvrtek 3.10.2019 od 19.00 hodin. 

Mimořádný zážitek také slibuje divákům festivalu japonská inscenace BUTÓ MÉDEA. Antickou tragédii formou tradičního japonského tanečního divadla butó zahraje Yoshiko Usami. Tento specifický žánr, plný emocí a dokonalého zvládnutí těla, bývá k vidění v Česku jen zcela výjimečně. Nenechte si ujít hypnotizující podívanou, ověnčenou mnoha cenami, v pátek 4.10. od 19.00 hodin v prostoru divadla za oponou. Představení bude uvedeno s českými titulky. 

Hned poté ve 21.00 hodin následuje další exotický host brazilec Vinícius Piedade. Jeho one man show nese název VĚZNICE a zavede nás do žaláře, kde se octne pianista kvůli prodeji drog. Zbaven svobody, zbaven svého klavíru, plný zážitků a očekávání. Od pondělí do neděle, kdy mezi vězni vypukne vzpoura… 
Uvádíme ve studiu d v portugalštině s českými titulky. 

Jako další bychom vás rádi upozornili na jedinečkou čínskou poezii a umění shaolinských mistrů v podání norské herečky Geddy Aniksdaal – uvádíme v sobotu 5.10. od 17.00 hodin v KC Svoboda. Název může někdy trochu mást. Norská inscenace 7 PÍSNÍ UPRCHLÍKA se nezaobírá otázkou imigrace, ale zavede nás do dávné Číny osmého století. Poustevník a básník Tu Fu je „navěky vyhnán“ a vzpomíná na svůj život vojáka, na císařský dvůr a svou rodinu. Herečka Geddy Aniksdaal navíc používá bojové techniky tradičních mistrů.  Opět s titulky. 

PRO MILOVNÍKY JAZZU: Letošní přehlídka Divadlo jednoho herce určitě zaujme i milovníky jazzové hudby (a že vás je v Chebu díky tradici festivalu Jazz Jam hodně). V divadle totiž vystoupí slavný čechoamerický kytarista Rudy Linka se svou ONE MAN SHOW K OSLAVĚ 30 LET SVOBODY (sobota 5.10.od 20.30 hodin).  A že bude nejen povídat o svém životě, ale i hrát, je jisté. Volná místa ještě jsou, ale neváhejte dlouho! 

PRO MALÉ DIVÁKY: Na letošní přehlídku Divadlo jednoho herce vysílá svého zástupce i Cirk La Putyka, nejslavnější český soubor, věnující se novému cirkusu. Tentokrát ovšem nečekejte žádnou závěsnou akrobacii nebo skoky na trampolíně. Kouzelným obdobím němé éry kinematografie vás provede Jiří Kohout v interaktivní show na principu laterny magiky BIOGRAF. Rodinné představení začíná v hlavním sále divadla v sobotu 5. 10. od 15.00 hodin. 
 
Bližší program a vstupenky na https://www.divadlocheb.cz/