Letošní koncertní cyklus Živé Skoky 2023 otevřelo společné vystoupení tří hudebnic, které do Čech a do Skoků doputovaly až z dalekého východu.

A byl to koncert a kulturní zážitek, na který přítomní posluchači hned tak nezapomenou: setkání dvou sester po 15 letech a výtečné pianistky spojené s lidsky bezprostředním a přitom profesionálním hudebním projevem ve stále rekonstruovaném prostředí poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách s výtečnou akustikou. Všechny tři bez nadsázky hvězdy hudebního nebe navíc nezapřely typickou japonskou skromnost a rozhovory s posluchači i focení po ukončení koncertu jen podtrhly celkovou pohodovou atmosféru. Jak zaznělo na začátku: „Dnes uslyšíte a uvidíte něco, co už možná nikde jinde neuslyšíte a neuvidíte.“ Stalo se, ale přeji všem, aby v příštím roce vyšel příslib návratu a i další posluchači mohli zažít tu atmosféru i hudební zážitek. A snad nám vyjde vstříc i MDK Sokolov a umožní také vystoupení v krásném prostředí klášterního kostela.

Více na téma http://Japonky na skok ve Skokách – Naomi, Soyoko & LEGE, koncert v sobotu 17. 6. 2023

Kdo máte čas, bude Naomi a LEGE možné ještě si společně poslechnout na koncertu kapely Pražský Ukulele Band v Malostranské besedě v pátek 23. června od 20:30 hodin: https://www.ticketstream.cz/akce/prazsky-ukulele-band-167500

Z historie: Skoky – poutní kostel Navštívení Panny Marie – 2011 https://youtu.be/C1KrpALG0ag

Živé Skoky 2023 – program: https://www.skoky.eu/clanky/aktuality/zive-skoky-2023—program-zverejnen-.html