Navštivte přírodovědné minimuzeum „U nás doma“ ve Třech Sekerách

Muzeum přírodnin U nás doma vzniklo z potřeby zázemí pro pomůcky i účastníky našich ekovýchovných akcí, které již několik let pořádáme na naší certifikované přírodní zahradě „U nás doma“. Jezdí k nám většinou školní skupiny, ale také dospělí v rámci exkurzí pro veřejnost nebo vzdělávání pedagogů (více na https://www.ekovychova-zapad.cz/)
Začátky muzea byly velmi skromné, ale jak běžel čas, sbírky se začaly rozrůstat. Pomohla tomu i covidová doba, kterou jsme trávili v přírodě sběrem nejrůznějších exponátů do muzea (samozřejmě jen v míře, kterou dovoluje zákon a náš ohled ke krajině). Jak exponátů přibývalo, začali jsme je sestavovat v logické celky a popisovat tak, abychom si je užili nejen my, ale i návštěvníci, kteří k nám přicházejí.

Ohlasy návštěvníků na muzeum i náš vlastní dobrý pocit a nadšení nás dovedly k přesvědčení, že máme co ukázat nejen organizovaným skupinám, ale všem zájemcům o přírodu. Výsledkem jsou i webové stránky, kde můžete navštívit virtuálně Minimuzeum přírody U nás doma. Naše muzeum můžete ale navštívit také fyzicky. Budete vítáni.
Průvodci:
 Libor Dvořák a Kateřina Dvořáková (U nás doma)
Kontakt: Libor Dvořák, lib.dvorak@seznam.cz, tel.: 608 172 434
Adresa: Tři Sekery 21

Stránky s podrobnými informacemi https://muzeum3sekery.webnode.cz/

Poznámka: Pokud nás zastihnete doma, rádi vám otevřeme. Ovšem doporučujeme domluvit si prohlídku na základě telefonického nebo e-mailového objednání – viz kontakt.