Populární lezení v popruzích dorazilo i do Česka. Ferrat už je skoro padesát – i Karlovarský kraj má co nabídnout

Desítky i stovky metrů ve výškách i těsně nad vodou. Ferraty neboli zajištěné cesty vedou nepřístupným terénem, kde lezce jistí ocelová lana, stupy a případně další prvky. Na ferratu se lezec nemůže vydat jen tak, musí mít dostatečné vybavení. Byť mají více než 170letou tradici, v České republice se zajištěné cesty začaly rozšiřovat teprve před několika lety.
Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/popularni-lezeni-v-popruzich-dorazilo-i-do-ceska-ferrat-uz-je-skoro-padesat-20190722.html

V článku nechybí ani cvičná Seifertova ferrata v Nových Hamrech, kterou mohu vřele doporučit 🙂 Pokud ještě nemáte vlastní vybavení, zapůjčí vám ho v Hotelu Seifert.
Připomenu ještě první bio ferratu v Bečovské botanické zahradě a mám nepotvrzenou zprávu, že se v okolí Bublavy chystá další projekt. Komu to bude málo, může zkusit druhou stranu Krušných hor, kde u městečka Erlabrunn najde 350 metrů dlouhou via ferratu (https://www.viaferraty.cz/ferrata/walter-keiderling/). Dá se tu docela slušně vyřádit a navíc je to jen kousek od zastávky vlaku Erlabrunn. Bonusem je, že je to o mnoho blíž, než do Děčína na Pastýřskou stěnu.

Další články na toto téma:
https://www.viaferraty.cz/clanky/reportaze/v-novych-hamrech-maji-nove-via-ferraty/
http://www.viaferraty.cz