ZPRÁVY A POZVÁNKY 15. 6. 2022

Vydejte se na nejkrásnější místa Karlovarského kraje

Vychutnejte si dovolenou plnou zábavy ale také hýčkání a relaxace. Ubytujte se v romantických lázeňských městech na seznamu UNESCO a vyrazte objevovat okolní krásy. Zveme vás na Sokolovsko, kde na vás čeká krásná příroda, zámek ukrývající tajemný poklad a spousta zábavy pro celou rodinu. A k tomu přidáváme extra porci adrenalinu na kole, ferratách nebo v lanových parcích napříč krajem. Že sportu zrovna neholdujete? Pak se vydejte třeba po stopách porcelánové tradice v Karlovarském kraji. Poskládejte si svou mozaiku zážitků. 
Sokolovsko vás překvapí… příroda, památky a spousta zábavy
Adrenalinové atrakce v Karlovarském kraji
Dovolená plná relaxu a zážitků v lázních na seznamu UNESCO
Cesta porcelánu
Technické památky Karlovarský kraj v pořadu ČT
Objevte ještě více


Sobotní prohlídky Kláštera Teplá
V sobotu 18. června 2022 si můžete prohlédnout interiéry Kláštera Teplá ve společnosti otce převora Augustina Jána Kováčika. Navštívíte atraktivní prostory barokního konventu včetně konventní kaple a závěrem budete mít možnost společně pobesedovat o řeholním životě současnosti.
První návštěva začíná v 10.00 a druhá ve 14.00 hodin.
Doba trvání je přibližně 90 minut.
Sraz účastníků v recepci Hroznatovy akademie.
Vstupné 180,– Kč/os.
Vzhledem k omezenému počtu míst ve skupině doporučujeme rezervaci.
Tato akce je součástí projektu Monastýrování, na kterém spolupracujeme s kláštery v Plasích, Kladrubech, Zlaté Koruně a Oseku.
Rezervace vstupenek a bližší informace na tel. 353 394 463 (vzhledem k zvláštní poruše telefonu, se dovoláte až na podruhé :), děkujeme za pochopení), mail: info@klastertepla.cz.
Za Hroznatovu akademii
Monika Matějková
Kanonie premonstrátů Teplá
tel:+420 353 394 463
email: info@klastertepla.cz


Z BŘEZOVÉ U SOKOLOVA DO CHODOVARU NA KOLE
Komise sportu města Březová ve spolupráci s rodinným pivovarem Chodovar pořádá v sobotu 25. června 2022 tradiční CYKLOTURISTIKU PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR. Sraz (prezence) u restaurace „START“ v 8:30 hodin. V 9:00 hodin hromadný start. Trať je dlouhá cca 45 km (Březová – Kladská – Rodinný pivovar Chodovar). Letos se jede o krásné cyklodresy Chodovar!!! Pro každého účastníka je umožněn bezplatný vstup na MČR v koulení pivních sudů. Akce se koná za každého počasí. Srdečně zveme všechny příznivce cykloturistiky. Další informace na www.chodovar.cz. Všichni jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu. Z této akce budou pořizovány a následně zveřejňovány fotografie.

Krásno si připomene 220 let od narození Josefa Labitzkého
Král „Českého krále valčíku“ Josef Labitzký, krásensko-bečovsko-karlovarský kapelník a skladatel, ve světě vídeňské valčíkové múzy dnes ceněný více, než v samotných Karlových Varech, přestože jeho lázeňského orchestru je zakladatelem (1835).
Společnost přátel Josefa Labitzkého (SPJL) ve spolupráci s Městem Krásno připravila setkání členů, přátel a příznivců u oblíbené „Labitzkého lavičky“, při kterém bude slavnostně odhalena v kopii jubilejní mistrova busta – dílo akad. sochaře Karla Bartáčka. Zazní také něco z Labitzkého kompozičního odkazu v nahrávkách i světových orchestrů, např. krásný „Bedfordský valčík“, op. 108 s orchestrem BBC Londýn!
Srdečně Vás jménem pořadatelů k tomuto svátečnímu zastaveníčku s Labitzkého  melodiemi dne 5. července od 15 hodin zvu. 
VIVAT LABITZKÝ!
P.S. Případná nepřízeň počasí nic nezkazí, Labitzkého lavička se téměř opírá o zeď kostela sv. Kateřiny, která nám je vždy nakloněna (JL zde byl pokřtěn), kostel bude přístupný.   
Bohumír Hájek, Krásno

Čechomor zve do Lokte 8. 7. 2022 na 20. výročí premiéryČechomor zve do Lokte 8.7.2022 na 20. výročí premiéry filmu Rok ďábla
VSTUPNÉ: 550 Kč (předprodej) / 599 Kč (na místě) / 1.960 Kč (VSTUPENKA PRO 4 OSOBY – POUZE V PŘEDPRODEJI)
ČASOVÝ PLÁN (rámcový)
18:00 otevření amfiteátru
19:00 exkluzivní show
Dvě dekády od natočení filmu Rok ďábla si připomeneme vskutku netradičně – promítáním filmu s originálním hudební m doprovodem…“Zahrajeme všechny písničky z Roku ďábla živě spolu s promítáním oblíbených scén přímo za námi na pódiu. Jsem si jistý, že pro naše fanoušky i pro fanoušky filmu to bude skutečný zážitek. Navíc to bude jediný koncert v tomto duchu, který letos zahrajeme, a to v krásném prostředí pod hradem Loket. Takhle oslavíme 20 let od premiéry filmu,“ říká kapelník Čechomoru Karel Holas.
https://www.facebook.com/cechooomor/