Češi propadli turistické chůzi. Tuk při ní mizí i při menším výkonu

Patříte mezi nadšené turisty a zdolávání kilometrů po svých považujete za nejlepší relax? Děláte dobře. Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb. A co takhle zlepšit si kondici s pomocí hůlek?

Vezměte speciální hole do rukou a běžte ven. Kdykoli. V zimě, v létě nebo teď, kdy podzim kouzlí s barvami. Nebojte se, že budete vypadat trapně. Neslouží jako opora belhajících se. Naopak. Zapojíte s nimi celé tělo díky rytmickému pohybu. Jedná se o tzv Nordic Walking, sport, do kterého se může vrhnout každý, senior i vrcholový sportovec, každý, kdo si chce na své úrovni zlepšit kondici.

Celý článek najdete na níže uvedeném odkazu. Pozor ale na ilustrační fotku – oba mají v rulou TREKOVÉ HOLE. A to je podstatný rozdíl. Také na Youtube je řada videí se základní instruktáží, ale u těch, které jsem si pustil, instruktoři mají sevřenou dlaň a drží madlo hůlek ve chvíli odrazu. Pro lepší účinek se doporučuje odraz „ze závěsu“, s otevřenou dlaní. Pokud opravdu chcete využít Nordic Walking pro odbourání přebytečných kil a tuků a posílení celého těla, doporučuji se to učit u odborníků s licencí Českého klubu Nordic Walking (www.cknw.cz). Za nevelké peníze získáte správné návyky a ještě máte šanci najít nové přátele se stejným koníčkem.

Zdroj: https://www.denik.cz/zdravi/pohyb-dobre-zvladnuta-chuze-20200926.html?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_content=-veda-a-technika-fotbal-fotbal-prvni-liga-tenis-fotbal-zajimavosti-evropska-unie-komentare-kultura-zdravi-cestovani&utm_campaign=newsletter&tqid=iOPlbGAoHUABU1fSxdeM3vmYsl6onVbvoaZ6QN86oA