Nové naučné stezky v Krušných horách

Slavnostní otevření naučné stezky Vysoká Štola – Oldřichov, které se uskuteční v sobotu 12. října v 10 hodin. Sraz je u první informační tabule za zimním stadionem poblíž vstupu k tenisovým kurtům (https://mapy.cz/s/dohajajalu). Občerstvení je zajištěno. Doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou a dobrou obuv! Naučná stezka, která prochází Pozorkou, Vysokou Štolou a Oldřichovem, má délku více než 9 km a vznikla za spolupráce a finanční podpory města Nejdku, Karlovarského kraje a Lesů České republiky, s. p. Značení naučné stezky bude provedeno Klubem českých turistů, turistickou značkou naučné stezky. (Zdroj: Mgr. Pavel Andrš, Ph.D., předseda z. s. JoN – Jde o Nejdek).

V Jáchymově pokračují přípravy hornické Naučné stezky dr. Jana Hlouška. Stezka provede turisty po méně známých místech středověkých důlních revírů Jáchymov a Neklid. Stezka bude mít 13 zastavení a délku 11 km. Zatím není jasné, jak bude stezka vyznačena, ale doufejme, že jednání dopadnou dobře a budete si stezku moci projít po dobře známém značení Klubu českých turistů. Podrobný popis naučné stezky a osobnosti dr. Jana Hlouška najdete v srpnovém čísle časopisu Krušnohorský luft (http://www.krusnohorskyluft.cz), ke koupi bývá v Informačním centru Jáchymov.

Pokud byste si stezku chtěli projít dříve, pak máte možnost v sobotu 5. října v rámci pochodu O Jáchymovský tolar ( http://kctkv.cz/akce/o-jachymovsky-tolar-19-roc/ ). Pochodníky po Naučné stezce dr. Jana Hlouška povede průvodkyně MUDr. Erika Handrychová. Start a cíl bude v
Informačním centru Jáchymov.

1 Úvodní, štola Daniel
2 Zlatá růže
3 Janská kaple
4 Klobouk
5 Štola Gegenbau
6 Wasserlaufstollen
7 Farská louka
8 Vodní příkop Unruh, Vodní štola
9 Štola Unruh
10 Štola Schönerz
11 Štola Václav, důl Klement
12 Skiareál Klínovec-jih
13 Bratrství