Karlovarský kraj podpořil i v roce 2023 práce na značení a vybavení Hřebenové trasy Krušných hor – západ

Rada Karlovarského kraje v červnu letošního roku odsouhlasila udělení individuální dotace KČT, oblast Karlovarský kraj ve výši 30 tisíc korun. Z této částky klub využil na další zlepšení doprovodné informační infrastruktury Hřebenové trasy Krušných hor – západ necelých sedm tisíc Kč. Z této částky byly uhrazeny náklady na značkařský materiál pro vyznačení nové spojovací zelené trasy v úseku Nové Hamry (TIM HOTEL ZÍVR) – TIM Pod Čihadle. Další práce na značení na průběhu Hřebenovky a v jejím okolí byly provedeny v rámci běžné údržby a obnovy pěších turistických značených tras, na kterou také Karlovarský kraj významně přispívá.

K propagaci Hřebenové trasy Krušných hor – západ přispívají také další aktivity KČT, destinačních
agentur i dalších subjektů, působících v Karlovarském kraji. Už na jaře bychom se měli dočkat prvního bivakovacího místa nad Kraslicemi „z dílny“ DA Krušnohoří/Erzgebirge (https://www.krusnehory.cz) první útulny pro turisty v oblasti Smrčin už budují také Ašské lesy s.r.o. (https://www.lesy-as.cz).
Na červen 2024 jsme ve spolupráci s CK ALPY (https://alpy.cz/zajezd/krusne-hory-hrebenova-trasa) připravili nabídku turistického zájezdu po Hřebenovce – z tohoto putování by měla vzniknout i reportáž pro časopis TURISTA. Klub českých turistů (https://kct.cz/) do jara 2024 spustí projekt NOCLEH, kde si na webové stránce zájemce snadno objedná všechny noclehy na trase najednou a zároveň získá potřebné informace o Hřebenovce na jednom místě. Nezůstane jen u Hřebenovky, projekt má ambici nabídnout další pěkná putování v rámci celé republiky a počítáme třeba i s budoucí trasou prodloužené Zlaté stezky na území Karlovarského kraje nebo s vícedenním putováním přes Slavkovský les.

Naší Hřebenovce prospívá i souběžný partnerský projekt Stezky Českem  (https://www.stezkaceskem.cz), který je zaměřený spíše na putující s „plnou polní“, Hřebenovka jim ale nabízí alternativu ubytování na lůžku v případě potřeby a také přírodní, historické a další zajímavosti v okolí obou tras.