Muzeum v Horní Blatné se může pochlubit novou expozicí

Na konci října 2018 byla za účasti náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové slavnostně otevřena nová expozice městského muzea v Horní Blatné. Návštěvníci se díky ní mohou seznámit s dějinami krušnohorského města, s tradičními řemesly a zejména pak s historií zdejšího hornictví. Projekt realizovalo město Horní Blatná s obecně prospěšnou společností Montanregion Krušné hory – Erzgebirge (http://www.montanregion.cz/cs/).

​V minulém roce bylo muzeum, které převzalo do správy město Horní Blatná, po čtyřiceti letech uzavřeno. Jeho prostory se dočkaly kompletní rekonstrukce, včetně obnovení vytápění a instalace nového inventáře. Dnešní expozice se skládá z exponátů karlovarského a sokolovského muzea a ve velké míře také z předmětů od místních občanů. Ti je do muzea darovali či zapůjčili na základě výzvy starosty. Návštěvníci uvidí například krušnohorskou paličkovanou krajku, nádobí ze stříbra a cínu nebo model vratného vodního kola a důlního čerpadla s mihadly.

Na otevření muzea se kromě města podíleli také kurátorka Miluše Kobesová, Jan Prudík a ředitel obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge Michal Urban. Do budoucna se počítá s tím, že se expozice rozroste ještě o další nové přírůstky. Otevírací dobu muzea najdete na https://www.horni-blatna.cz/turisticke-informace/muzeum-horni-blatna/.

Zdroj: http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/181029-Muzeum-Horni-Blatna.aspx#.XCY3LdJKiUk