Pozvánky na adventní akce v Karlovarském kraji 1

Adventní výstava historického Petrákova betlému na zámku Kynžvart
Během adventu potěší návštěvníky ve vánočně vyzdobeném zámku výstava velkého Petrákova historického betlému a ukázek tradičních adventních a vánočních zvyků.
Správa zámku Kynžvart letos připravila pro své hosty výstavu adventních a vánočních zvyků v zámeckých interiérech oživenou vánoční výzdobou, vůněmi i koledami. Hosté se například dovědí, jak se zdobíval vánoční stromeček, jak vznikl zvyk adventního věnce, či kdy se začali zpívat koledy. Třešničkou na
dortu bude vytavení unikátního historického Petrákova betlému v zámecké kapli sv. Antonína z Padovy. Unikátní betlém vlastnila původně rodina Petrák z Hodkovic nad Mohelkou, jejíž členové tvořili figurky postupně po několik generací. Nejstarší jsou z počátku 19. století. Betlém má rozměry 4 metry na délku, 150 cm na výšku a bude osvětlen 50 svícemi. Pro správu státního zámku Kynžvart betlém nainstaluje Vítězslav Štajnochr a Jitka Bukovjanová.
Výstava bude zahájena 1. adventní neděli 3. prosince ve 13:00 hodin a bude otevřena každé úterý, čtvrtek a neděli od 13:00 do 16:00 hodin až do 3. adventní neděle 17. prosince. Pro každého návštěvníka bude v zázemí připraveno drobné občerstvení v podobě horkého čaje na zahřátí a drobné ochutnávky vánočního
cukroví. S sebou si musí návštěvník vzít pouze teplejší oblečení a o vánoční náladu se postaráme už u nás na zámku Kynžvart.
Cena vstupného je 60 Kč za osobu.
Pozvánku zaslal: Bc. Štefan Brštiak, referent pro veřejnost zámku Kynžvart, tel.: 773 776 631
Více informací o zámku a jeho provozu: www.zamek-kynzvart.cz

TÚR DE SVAŘÁK 2023
Vůně svařeného vína k adventnímu času neoddiskutovatelně patří. Stejně jako klid, pohoda, banda přátel a zvuk praskajícího dřeva. Chladné a někdy až mrazivé počasí je v Krušných horách zpravidla doprovázeno sněhovou pokrývkou, kterou romanticky hladí paprsky horského slunce. Zkrátka ideální čas vyrazit na běžky nebo pěšmo, poznat opět kus krušnohorské přírody a v cíli se náležitě odměnit posezením u toho nejlepšího svařáku. Jak ale poznat, který svařák je v Krušných horách nejlepší?
Více informací o akci najdete na stránkách Lokální destinační agentury Centrální Krušnohoří z.s. https://krusnohorsko.com/

Muzeum Karlovy Vary vás srdečně zve v sobotu 25. listopadu na tvořivou dílnu „Zdobení skleněných vánočních ozdob„.
Skleněné vánoční ozdoby nejsou v našem regionu původní a jde o výjimečnou možnost vyzkoušet si vlastní zdobení a získat tak nevšední dárek. Dílna, na níž si každý vyrobí vánoční ozdobu podle svého vkusu, je určena pro děti i dospělé. K dispozici budou skleněné baňky různých barev o průměru 8 cm i flitry ke zdobení. Dílna potrvá od 13 do 17 hodin. 
Zdroj: http://kvmuz.cz/


ADVENTNÍ DÍLNA VÁNOČNÍCH PŘÁNÍ V KLÁŠTEŘE TEPLÁ
V sobotu 25. listopadu  vás zveme na ADVENTNÍ DÍLNU VÁNOČNÍCH PŘÁNÍ, která se bude konat ve Výtvarných dílnách Hroznatovy akademie od 13:30 do cca 16:30 hodin. 
V dílně vánočních přání si pod vedením lektorky Kamily Kozákové budete moci kombinací různých výtvarných technik vytvořit svoje vlastní originální přání . Dílna je vhodná také pro rodiny s dětmi.
Cena 270 Kč dospělí, 150 Kč dítě, materiál na 6 ks přání v ceně.
Rezervace nutná: Klášter Teplá: tel.728457699, 353394463 / info@klastertepla.cz
Za Hroznatovu akademii: Monika Matějková, Kanonie premonstrátů Teplá