Společnost AKV a.s. zahájí v sobotu 18. 5. 2024 již 22. sezónu cyklodopravy v Karlovarském kraji

Vážení cyklisté a turisté,
již 22. rokem pro vás zajišťujeme provoz cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS. Jedná se o jediný ucelený systém cyklodopravy – přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy – v Karlovarském kraji. Na níže uvedených trasách však přepravujeme i turisty a ostatní cestující.

Nabízíme vám pět základních tras – červenou „Cyklostezkou Ohře do Krušných hor“, modrou „Mezi Střelou a Vladařem“, žlutou „Porolavím k Blatenskému příkopu“ a azurovou „Lázeňskou“. Trasy jsou v mapě znázorněny přerušovanou černou čarou vyznačují možnost přepravy kol na speciálních držácích na autobusech obsluhující pravidelné linky.

Cyklobusy jsou v provozu od 18.5.2024 do 29.9.2024.

Červená linka vždy v sobotu, neděli, o svátcích a dále jsou u červené linky přidány sobotní spoje KV – Boží Dar a zpět.
Žlutá linka je v provozu v sobotu, Azurová a modrá linka jede 18. května a každou poslední sobotu v měsíci. Zelená linka je i v letošním roce opět na objednávku. Jízdní řády linek jsou zveřejněny na zastávkách, veškeré informace včetně tarifních podmínek dostanete v předprodejní kanceláři v Sokolově, u řidičů cyklobusů, nebo na našich webových stránkách.

Využijte možnost přepravy jízdních kol i na vybraných autobusových linkách v oblasti Vejprtska. Jízdní kola jsou přepravována cyklovleky a spoje jsou označeny značkou jízdního kola ikona jízdní kolo.
Seznam jednotlivých linek a spojů naleznete na našich internetových stránkách www.akvbus.cz.

Cyklobusy je možné si objednat podle trasy nebo podle přání zákazníka a kapacitních možností po celé ČR a Evropě. Pro více informací můžete psát na e-mailovou adresu: cyklo@akvbus.cz.

Rozšířené místenkování vhodné hlavně pro skupiny cyklistů i jednotlivce je možné ve všech zastávkách. Nyní máte možnost předprodeje přes rezervační systém IDOS.cz na vybraná místa v autobuse.

Provoz cyklodopravy je možný také díky podpoře našich sponzorů.

Článek najdete také na stránkách TURISTICKÉHO MAGAZÍNU zde https://turisticky-magazin.cz/turistika.php?id_cl=828