Zámek v Sokolově po opravě nabídne novou expozici, kavárnu a badatelnu

Sokolovský zámek, jedna z významných památek Karlovarského kraje, se dočká obnovy. Prvním krokem bude vypracování projektové dokumentace na revitalizaci celého areálu. V plánu jsou nové expozice i depozitáře.
Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/sokolov-zamek-rekonstrukce-kavarna-depozitar-kavarna-badatel.A211229_643460_vary-zpravy_prz

Velkým tématem je také už 12 let stará myšlenka zřízení Expozice turistiky v Karlovarském kraji v rámci nově budovaných prostor Sokolovského zámku. Celá léta sbíráme materiály, abychom pomyslně splatili dluh svým předchůdcům, kteří i v dnešním Karlovarském kraji budovali první turistické a lázeňské trasy.
A to i přes to, že se činnost Klubu českých turistů na konci 19. a v první půlce 20. století této části bývalých Sudet historicky vyhnula a novodobá historie turistiky v prostoru současného Karlovarského kraje prakticky začíná až někdy na sklonku 50. let 20. století. 

ZBYDE MÍSTO TAKÉ PRO EXPOZICI MUZEA TURISTIKY KARLOVARSKÉHO KRAJE?  KARLOVARSKÝ KRAJ BY SI NEMĚL NECHAT UJÍT PŘÍLEŽITOST MÍT TEPRVE TŘETÍ PODOBNOU EXPOZICI V REPUBLICE A PRVNÍ V CELÝCH ZÁPADNÍCH A STŘEDNÍCH ČECHÁCH! 
KČT, oblast Karlovarský kraj a KČT, odbor Krušné hory Sokolov už to deset let připomínají a čekají na výzvu ke spolupráci při realizaci