Prešovští turisté strávili v Karlovarském čtyři dny naplněné výlety za poznáním lázeňských měst i dalších zajímavostí a památek.

Skupina 40 prešovských turistů pod vedením Ing. Aleny Bodnárové přijela autobusem prešovského dopravce ve středu 1. května a měla nabitý turisticko-poznávací program, v pořadí už třetí zájezd z Prešova do našeho kraje.

Po středečním ubytování jsem je při večerní procházce po trase Ubytovna Baník Zimní stadion – restaurace Dole v Dole seznámil s hlavní osou města podél Lobezského potoka a samozřejmě jsme poseděli.
Ve čtvrtek si prošli naučnou stezku Kladská a okruh Mariánskými lázněmi, na kterém nechyběla venkovní výstava dřevěných soch u hotelu Krakonoš, Park Boeminium, ani rozhledna Hamelika. Všechny potěšilo, že Zpívající fontánu zapnuli o týden dříve, než bylo avizováno.
Páteční výlet byl za hornickou minulostí do Muzea v Krásně a potom na rozhlednu na Krásenském vrchu.
V sobotu věnovali část dně městu Loket a Hradu Loket a pak si užili zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech.
A v neděli už jsem měl čas, abych s nimi vyrazil i já na výlet Chebskem. Prošli jsme si rezervaci SOOS a někteří se svezli Muzejní úzkoroschodnou dráhou Kateřina. Návštěva Chebu nebyla dlouhá, ale stihli jsme prohlídku náměstí, hradu i kryté dřevěné lávky, zvenčí kostela sv. Mikuláše a cestou k autobusu došlo i na vyhlášenou zmrzlinu na rohu Špalíčku. Jako perličku a bonus jsme turistům spolu s paní farářkou, kostelníkem a paní starostkou v Podhradí připravili komentovanou prohlídku nejstaršího evangelického kostela v zemích Habsburké monarchie – kostela Dobrého Pastýře. A moc se jim líbila. V rámci času, který jsme měli pro návštěvu Podhradí jsme si ještě stihli projít zámecký areál a někteří i vyšplhat po žebřících na hradní věž, která byla za podpory Karlovarského kraje upravena na adrenalinovou rozhlednu.
Samozřejmě jsme nemohli vynechat návštěvu Františkových Lázní. nevím, jestli někdo před námi začínal prohlídku těchto lázní obědem, ale bylo už po 15 hodině a byl jsem moc rád, když mi na zavolání pomohli s místem k zaparkování a obědem pro celou skupinu v Hotelu a restauraci Diana. Všem dámám, které nás obsluhovali i pánům do kuchyně. Na to, že jsme se vmísili mezi skupinu před námi a další očekávanou, odvedli jste s úsměvem a nevídanou ochotou brilantní práci a udělali našemu kraji i Františkovým Lázním.
I prohlídka lázeňské části města se povedla, i posezení u kávy a zákusku a zbyl mi poslední úkol, doprovodit skupinu na vyhlídku nad lomem Jiří-Družba na Pískovém vrchu u Sokolova. Tohle přeci na východním Slovensku neuvidí, ne?
V pondělí ráno v 7:15 odjezd a cestou přes Plzeň ještě návštěva pivovaru – byly to na zážitky opravdu nabité dny. Přátelé, díky za návštěvu tak skvělé party a jsem rád, že jsem svou troškou mohl i já přispět k přípravě a proběhu programu a strávit s vámi pohodové chvíle při turistice i u pivka.
Ladislav Zoubek