V Karlovarském kraji jsou od 11. června nově v provozu další dvě útulny pro poutníky z dílny Lesů ČR

V Karlovarském kraji jsou od 11. června nově v provozu další dvě útulny z dílny Lesů ČR pro poutníky, postavené v katastru Lesní správy Toužim. Od sebe jsou vzdálené asi 25 kilometrů, což je přibližně jednodenní trasa.

Kromě přespání mohou lidé v útulně také přečkat špatné počasí. Pohodlně se v každé z nich vyspí tři osoby, vejdou se i čtyři. V návštěvním řádu se poutníci na místě dočtou třeba o tom, že nemají v okolí rozdělávat oheň, tedy ani kouřit, neodhazovat odpadky a pobýt maximálně jednu noc.

Útulnu U Jezera najdete na zelené turistické trase u Nového rybníka severně od Krásného údolí (https://mapy.cz/s/muhefunelu), útulnu Skoky U Tomšova mlýna na modře značené Skokovské potní stezce jihozápadně od obce Sovolusky (https://mapy.cz/s/boharalogo). Do Skoků už je to pak jen necelých pět a do Bochova na autobus 14 km. 

Tip: Pokud se vydáte na vícedenní tůru z Lokte, tak by váš výlet mohl vypadat třeba takto: https://mapy.cz/s/casozevato. Při dodržování zásad pro pohyb v přírodě je na této trase je ještě možnost přespat „venku“ s využitím přístřešku na Krásenském vrchu a po domluvě i v Bečovské botanické zahradě a u kostela ve Skokách.

Krásné léto tuláci.

Zdroj a fotky jsou na: https://www.facebook.com/lesycr.cz